Jak co roku od ponad dekady, nadejście jesieni zwiastuje drugą połowę sezonu zimowego. Wyniki testów zderzeniowych fotelików samochodowych przeprowadzone przez ADAC, TCS i ich partnerów po pierwszej sesji testów zderzeniowych, które miały miejsce w maju ubiegłego roku. Pomimo nieco trudnego okresu, nie mniej niż 16 nowych fotelików samochodowych (14 dla ADAC i 16 dla TCS) dla różnych grup wiekowych, wagowych i wzrostowych poddano tej baterii testów w celu oceny bezpieczeństwow działanie, ergonomia i zawartość zanieczyszczeń. Dziewięć modeli otrzymało ocenę "dobrą", siedem "zadowalającą", a dwa "niezadowalającą". W tej sesji testowej były to Joie i-Spin Safea fotelik samochodowy obrotowy dla dzieci od urodzenia do 18 kg (do ok. 4 lat) z certyfikatem od Więcej testówz najwyższym wynikiem. Nowością w tym roku, oprócz tradycyjnych testów, ADAC i TCS przeprowadziły również następujące testy kilka symulacji błędów instalacji w celu wykorzystania tych wyników do celów prewencyjnych. W tej sesji testów zderzeniowych nie samochodowy fotelik podwyższający zostały zachowane.
ABC Design Tulip + Tulipe Podstawa ISOFIX
Avova Sperling-Fix i-Size
Babystyle Oyster Capsule
Kapsuła Babystyle Oyster + baza Duofix Isofix
Bébé Confort / Maxi-Cosi Mica
Bébé Confort / Maxi-Cosi Morion
BeSafe iZi Modular X1 + iZi Modular i-Size Base
Britax Römer Advansafix i-Size
Cybex Aton B i-Size + Base M
Cybex Aton B i-Size
Joie i-Spin Safe
Nuna Prym
Recaro Salia
Recaro Salia Elite
Renolux Olymp i-Size
Najczęstsze błędy instalacji
Jak bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, zakup najlepszych fotelik samochodowy świata nie wystarczy, aby skutecznie chronić dziecko jeśli jest nieprawidłowo zainstalowany. Jest nawet Prawdopodobnie stanie się dokładnie odwrotnie w razie wypadku. W rzeczywistości prawie 2 na 3 dzieci jest systematycznie nieprawidłowo przypinanych w samochodzie. Nieprawidłowy montaż sprawia, że fotelik staje się całkowicie nieskuteczny. Aby tego uniknąć, ADAC zaleca, aby zawsze zaciśnięcie pasanigdy go nie przekręcając, i prawidłowo umieścić go w prowadnicach paska Jest to jedyny sposób na skuteczne przytrzymanie dziecka w przypadku uderzenia. Podobnie, kurtki i/lub płaszcze muszą być zawsze zdjęte umieścić pas jak najbliżej ciała dziecka. Zapobiegnie to wślizgnięciu się dziecka między pasy i gwałtownemu wrzuceniu go do pojazdu.


Wszystkie samochody są różne, Każdy fotelik samochodowy będzie pasował inaczej na przykład, odchylanie tylnego siedzenia, dostępna przestrzeń z tyłu lub liczba pasażerów. Tak więc, gdy masz taką możliwość, najlepszą rzeczą do zrobienia jest zabrać ze sobą dziecko i pojazd, aby wypróbować różne modele interesujące dla Ciebie.
Nadmierne poziomy substancji toksycznych
Od 2011 r, zawartość zanieczyszczeń zawarte w tkaninie każdego z testowanych fotelików samochodowych to jedno z kryteriów uwzględniane w końcowym wyniku testu zderzeniowego. Zbyt wysokie stężenie zanieczyszczeń systematycznie prowadzi do ogólne obniżenie ratingu każdego modelu, który popełnił wykroczenie. To właśnie stało się z Babystyle Oyster Capsulea przytulanka dla niemowląt dla niemowląt od urodzenia do 15 miesiąca życia, który pomimo dobrych wyników w zakresie bezpieczeństwa, obsługi i ergonomii, otrzymał obniżoną ocenę końcową. ze względu na zawartość środków zmniejszających palność TCPP i TDCP przekroczenie ustawionego limitu.
Wybór najlepszych fotelików samochodowych w testach zderzeniowych (październik 2020)
- Les Cosy Bébé (od urodzenia do około 18 miesięcy)
The przytulanka dla niemowląt są odpowiednie dla dzieci od urodzenia do 18 miesięcy w zależności od modelu. Po zainstalowaniu z powrotem na drogę, gwarancja przytulności dla niemowląt lepsza ochrona To idealny sposób na podparcie głowy i kręgosłupa dziecka. Inną dużą zaletą przytulanka dla niemowląt jest to, że ułatwia przesiadanie się z samochodu do wózka bez budzenia dziecka.
- Cybex Aton B i-Size (z podstawą lub bez)

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 45 do 87 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Baza M z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
CYBEX ATON B I-SIZE
- Foteliki samochodowe dla dzieci (od urodzenia do ok. 4 lat)
Aby upewnić się, że główka dziecka, która w tym wieku jest cięższa, nie zostanie gwałtownie wyrzucona do przodu w przypadku uderzenia, prowadząc do poważnych obrażeń, zalecamy umieszczenie dziecka w pozycji, która powrót na drogę tak długo, jak to możliwe. I tak, szyja i kręgosłup szyjny są skutecznie chronione.
- Joie i-Spin Safe i-Size

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do 4 lat ok. |
| Waga dziecka | 18,5 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
JOY I-SPIN SAFE
- BeSafe iZi Modular X1 i-Size (z podstawą)

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat. |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Podstawa iZi Modular i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 61 do 105 cm) Od strony drogi (88 do 105 cm) |
BESAFE IZI MODULAR X1 I-SIZE
- Nuna Prym

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do 4 lat ok. |
| Waga dziecka | 18,5 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 40 do 105 cm) Pobocze drogi (od 76 do 105 cm) |
NUNA PRYM I-SIZE
Pełna lista wyników testów zderzeniowych ADAC i TCS
Odwiedź Pełna lista wyników końcowych uzyskane przez foteliki samochodowe oceniane podczas tej sesji testy zderzeniowe w październiku 2020 r. Dla każdego kategoria rozmiaruFoteliki samochodowe są uszeregowane w kolejności wyników, Od najlepszych do najgorszych. Aby dowiedzieć się więcej na temat ocenianych kryteriów i stosowanego systemu punktacji, wszystkie informacje można znaleźć w naszym artykule poświęconym w całości temu konkursowi. testy zderzeniowe fotelików samochodowych.


