Voor ouders is de veiligheid van hun kinderen in de auto van het grootste belang. Daarom is de publicatie ADAC & TCS crashtestresultaten is altijd een moment om naar uit te kijken. Het doel van crashtests is beoordelen het gedrag van elk model in termen van veiligheid, bediening, ergonomie en verontreinigende stoffen. Om hun onafhankelijkheid te garanderen, worden de geteste autostoeltjes door de organisaties zelf geselecteerd en volledig anoniem aangeschaft. Voor deze eerste resultaten voor 2021ADAC, TCS en hun partners onderzochten 26 modellen autostoelen van alle maten en leeftijden. Achttien van deze autostoeltjes bleken "goed" terwijl drie modellen werden genoteerd als "bevredigend. De laatste vijf stoelmodellen werden beoordeeld als "onvoldoende. De oorzaak was een overmatige vervuiling voor vier van hen en één ernstig veiligheidsprobleem voor de laatste. In tegenstelling tot de vorige crashtestsessie in oktober 2020geen enkel model is erin geslaagd om een score van "zeer goed".
Maxi-Cosi Tinca + Basis Tinca
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size van Besafe + Basis iZi Modular i-Size
Maxi-Cosi Tinca
Babyzen iZi Go Modular X1 i-Size van BeSafe
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size van BeSafe
BeSafe iZi Go Modulaire X1 i-Maat
BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size + Basis iZi Modular i-Size
Peg Perego Primo Viaggio Lounge + Base i-Size
Zilveren Kruis Simplicity Plus + Simplifix Isofix-base
Maxi-Cosi Marmer
Chicco Kiros i-Size
Zilveren Kruis Eenvoud Plus
Peg Perego Primo Viaggio Lounge
Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size Basis
Peg Perego Primo Viaggio 360
Osann Oreo 360°
Swandoo Marie 2
Axkid One+
Axkid Een
Cybex Pallas G i-Size
Recaro Tian Elite
Britax Römer Advansafix M i-Size
Cybex Solution S i-Fix
Joie i-Traver
Recaro Mako Elite 2
Een overmatige aanwezigheid van verontreinigende stoffen
Sinds de opname in de beoordelingscriteria leidt de overmatige aanwezigheid van bepaalde verontreinigende stoffen systematisch tot een devaluatie van het eindcijfer van de betrokken zetels. Ondanks uitstekende resultaten op het gebied van veiligheid faalden vier stoelmodellen door de aanwezigheid van giftige stoffen in hun bekledingshoezen. Bezoek BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size, de Swandoo Marie 2 en deOsann Oreo 360 hun scores verlaagd na de ontdekking van sporen van naftaleen en DPHP, stoffen die mogelijk gevaarlijk zijn voor jonge kinderen. Na de bekendmaking van deze resultaten, Swandoo, BeSafe en Osann ondernam onmiddellijk stappen om de defecte onderdelen zo snel mogelijk aan te passen en te vervangen. Hoewel de aanwezigheid van verontreinigende stoffen nog steeds problematisch is, doet dit niets af aan de goede resultaten van deze modellen in veiligheid. Ter vergelijking, autostoeltjes Babyzen en Stokke beoordeeld op basis van BeSafe iZi Go Modulaire X1 i-Maat behaalde uitstekende resultaten die aantoonden dat alleen de stoelbekleding defect was.
Le Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size Basis was de enige autostoel te zijn "gezakt" voor deze crashtestsessie voor om veiligheidsredenen. Inderdaad, dit babyknuffel werd losgemaakt van zijn basis tijdens de frontale botsing de stoel met de dummy met geweld naar de voorkant van het voertuig gooien. Bij een ongeval is het risico van ernstige verwondingen voor het kind dramatisch zou zijn geweest. Bewust van het gevaar, Chicco heeft een vervangingscampagne gelanceerd van zijn Kiros i-Size basis.
Een hoog veiligheidsniveau
Dit jaar is de babyknuffel waren de meest geteste modellen. In totaal onderzochten ADAC en haar partners modellen met vijftien zitplaatsen ontworpen voor kinderen vanaf de geboorte tot 18 maanden of zo. Dit grote aantal modellen kan met name worden verklaard door de manier waarop dit type stoel wordt bevestigd, wat kan worden gedaan door middel van een speciale ISOFIX-basis of de veiligheidsgordel. Vanwege het risico op onjuiste installatie het gebruik van de gordel, het risico op letsel en autostoelen geassocieerd met hun basis worden regelmatig hoger gewaardeerd.

De ISOFIX® bevestigingssysteem met de inwerkingtreding van de i-Size regeling, Het gebruik van een basis vermindert het risico op onjuiste installatie aanzienlijk. In dit opzicht wordt de combinatie van een babywarmer en een basis beschouwd als het veiligste alternatief. Het gebruik van een babywarmer die correct is geïnstalleerd met behulp van een veiligheidsgordel is echter net zo veilig voor de veiligheid van een kind.
Selectie van de best geteste autostoeltjes (mei 2021)
- Les Cosy Bébé (vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden)
- Babyzen iZi Go Modular X1 i-Size & Stokke iZi Go Modular X1 i-Size (met of zonder basis)
- Maxi-Cosi Tinca (met of zonder basis)
- Peg Perego Primo Viaggio Lounge (met of zonder basis)
- Zilveren Kruis Simplicity Plus (met of zonder basis)
- Maxi-Cosi Marble (met basis)
- Autostoeltjes voor kinderen (vanaf de geboorte tot ongeveer 7 jaar)
- Axkid Een / Axkid Een+
- Evolutive autostoeltjes (vanaf de geboorte tot ongeveer 12 jaar)
- Cybex Pallas G i-Size
- Zitverhogers (van 4 tot ongeveer 12 jaar)
- Cybex Solution S i-Fix
- Joie i-Traver
Of het nu is geïnstalleerd met een ISOFIX-basis of met de veiligheidsgordel van het voertuig, het gebruik van een babyknuffel is nog steeds de veiligste manier om te reizen met een baby. Naast de achterwaarts gerichte positie (de veiligste), de babyknuffel is perfect geschikt voor de bijzonder kwetsbare morfologie van pasgeboren baby's. Daarom raden we regelmatig het gebruik aan van een baby cosy zoals eerste autostoeltje.

| Babyzen Yoyo iZi Go Modulaire X1 i-Maat | Stokke iZi Go Modulair X1 i-Maat | |
|---|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 75 cm | Van 40 tot 75 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 12 maanden. | Vanaf de geboorte tot ongeveer 12 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis iZi Modulaire i-Maat met veerpoot | Veiligheidsgordel of basis iZi Modulaire i-Maat met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel | 5-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | ||
| Draaibare autostoel | ||
| Prijzen | ZIE DE BESTE PRIJS | ZIE DE BESTE PRIJS |

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 45 tot 75 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 12 maanden. |
| Gewicht kind | 12 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis Tinca of FamilyFix 2 met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Rugleuning | |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
MAXI-COSI TINCA

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 87 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis Peg Perego i-Size met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Rugleuning | |
| Draaibare autostoel |
PEG PEREGO PRIMO VIAGGIO LOUNGE

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 85 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis Peg Perego i-Size met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Rugleuning | |
| Draaibare autostoel |
ZILVEREN KRUIS EENVOUD PLUS

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 85 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX-basis met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Rugleuning | |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
MAXI-COSI MARMER
In steeds meer autostoeltjes, zoals de Klippan Oti 128 of de Britax Max-Way en Max-Way Plus, kunnen kinderen zo lang mogelijk met hun rug naar de weg reizen, tot ze ongeveer 7 jaar oud zijn. Ter herinnering: het wordt sterk aanbevolen dat kinderen zo lang mogelijk met hun rug naar de weg reizen om het risico op ernstig letsel aan de meest kwetsbare lichaamsdelen (hoofd, nek en wervelkolom) bij een frontale botsing aanzienlijk te verminderen.

| Axkid Een | Axkid One+ | |
|---|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 125 cm | Van 61 tot 125 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 7 jaar. | Van 6 maanden tot ongeveer 7 jaar. |
| Gewicht kind | 23 kg max. | 23 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | ||
| Reductie bij pasgeborenen | ||
| Zitpositie | Terug naar de weg | Terug naar de weg |
| Prijzen | ZIE DE BESTE PRIJS | ZIE DE BESTE PRIJS |
De evoluerende autostoelen zijn zitmodellen die verschillende gewichts- en groottegroepen dekken om kinderen jarenlang te begeleiden.

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 125 cm |
| Leeftijd kind | 16 maanden tot ongeveer 12 jaar |
| Gewicht kind | Van 9 tot 50 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met Top Tether-band |
| Kinderveiligheidssysteem | Schild (9 tot 21 kg) Veiligheidsgordel (21 tot 50 kg) |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
CYBEX PALLAS G I-MAAT
Stoelverhogers met rugleuning bieden niet alleen veel comfort, maar ook meer veiligheid voor het kind, vooral bij een aanrijding van opzij. Het gebruik van een auto verhoger is verplicht in auto's voor kinderen vanaf 15 kg of 100 cm, afhankelijk van de typegoedkeuring van het autostoeltje. Met een zitverhoger past je kind goed in de veiligheidsgordel voor volwassenen totdat hij of zij oud genoeg is.

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 100 tot 150 cm |
| Leeftijd kind | 3 tot 12 jaar ongeveer. |
| Gewicht kind | Van 15 tot 50 kg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel met ISOFIX (optioneel) |
| Kinderveiligheidssysteem | Veiligheidsgordels |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
CYBEX SOLUTION S I-FIX

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | 100 tot 150 cm |
| Leeftijd kind | 5 tot 12 jaar ongeveer. |
| Gewicht kind | 15 tot 50 kg |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel + ISOFIX |
| Kinderveiligheidssysteem | Veiligheidsgordels |
JOY I-TRAVER
Volledige lijst met ADAC- en TCS-crashtestscores (mei 2021)
Bezoek de volledige lijst met aantekeningen verkregen door alle autostoelen die tijdens deze sessie van de botsproeven in mei 2021. Voor elke lengte- en/of gewichtsklasseAutostoeltjes worden gerangschikt van beste tot slechtste. Alle informatie over de beoordeelde criteria en het gebruikte scoresysteem is beschikbaar in ons artikel dat volledig gewijd is aan autostoeltjes. botsproeven autostoelen.



