Dla rodziców bezpieczeństwo dzieci w samochodzie jest najważniejsze. Właśnie dlatego publikacja Wyniki testów zderzeniowych ADAC i TCS to moment, na który zawsze warto czekać. Celem testów zderzeniowych jest oceniać zachowanie każdego modelu pod względem bezpieczeństwo, obsługa, ergonomia i zawartość zanieczyszczeń. Aby zagwarantować ich niezależność, testowane foteliki samochodowe są wybierane przez same organizacje i kupowane całkowicie anonimowo. Dla tych wstępne wyniki za 2021 r.ADAC, TCS i ich partnerzy zbadali 26 modeli fotelików samochodowych wszystkich rozmiarów i w każdym wieku. Osiemnaście z tych fotelików zostało ocenionych jako "dobry" podczas gdy trzy modele zostały oznaczone jako "zadowalający. Ostatnie pięć modeli foteli zostało ocenionych jako "niewystarczający. Przyczyną był nadmierna zawartość zanieczyszczeń dla czterech z nich i jednego poważna kwestia bezpieczeństwa dla tego ostatniego. W przeciwieństwie do poprzednia sesja testów zderzeniowych w październiku 2020 r.żadnemu modelowi nie udało się osiągnąć wyniku "bardzo dobry".
Maxi-Cosi Tinca + Baza Tinca
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by Besafe + Base iZi Modular i-Size
Maxi-Cosi Tinca
Babyzen iZi Go Modular X1 i-Size by BeSafe
Stokke iZi Go Modular X1 i-Size by BeSafe
BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size
BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size + Base iZi Modular i-Size
Peg Perego Primo Viaggio Lounge + Base i-Size
Silver Cross Simplicity Plus + Simplifix Isofix Base
Maxi-Cosi Marble
Chicco Kiros i-Size
Silver Cross Simplicity Plus
Peg Perego Primo Viaggio Lounge
Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size Base
Peg Perego Primo Viaggio 360
Osann Oreo 360°
Swandoo Marie 2
Axkid One+
Axkid One
Cybex Pallas G i-Size
Recaro Tian Elite
Britax Römer Advansafix M i-Size
Cybex Solution S i-Fix
Joie i-Traver
Recaro Mako Elite 2
Nadmierna obecność zanieczyszczeń
Od momentu włączenia do kryteriów oceny, nadmierna obecność niektórych zanieczyszczeń systematycznie prowadzi do dewaluacja oceny końcowej danych miejsc. Pomimo doskonałe wyniki pod względem bezpieczeństwa, cztery modele foteli zawiodły ze względu na obecność substancje toksyczne w pokrowcach tapicerskich. Odwiedź BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size, Swandoo Marie 2 iOsann Oreo 360 zostały obniżone po wykryciu śladowych ilości naftalenu i DPHP, substancji potencjalnie niebezpiecznych dla małych dzieci. Po ogłoszeniu tych wyników, Swandoo, BeSafe Osann podjął natychmiastowe kroki w celu modyfikacji i wymiany wadliwych komponentów tak szybko, jak to możliwe. Chociaż obecność zanieczyszczeń jest nadal problematyczne, ale w żaden sposób nie umniejsza to dobrych wyników tych modeli w bezpieczeństwo. Dla porównania, foteliki samochodowe Babyzen oraz Stokke oceniane na podstawie BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size uzyskał doskonałe wyniki, wykazując, że winne było tylko pokrycie siedzenia.
Le Chicco Kiros i-Size + Kiros i-Size Base był jedynym fotelik samochodowy został "oblany" z tej sesji crash-testów za ze względów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, to przytulanka dla niemowląt został odłączony od podstawy podczas zderzenie czołowe gwałtowne wyrzucenie fotelika z manekinem w kierunku przodu pojazdu. W razie wypadku istnieje ryzyko poważne obrażenia dla dziecka byłaby dramatyczna. Świadomy niebezpieczeństwa, Chicco rozpoczęło kampanię wymiany jego podstawy Kiros i-Size.
Wysoki poziom bezpieczeństwa
W tym roku przytulanka dla niemowląt były najliczniej testowanymi modelami. W sumie ADAC i jego partnerzy zbadali Modele z piętnastoma siedzeniami przeznaczony dla dzieci od urodzenia do 18 miesięcy lub więcej. Tę dużą liczbę modeli można wyjaśnić w szczególności sposobem mocowania tego typu fotelika, które można wykonać zarówno za pomocą dedykowana podstawa ISOFIX lub pas bezpieczeństwa. Ze względu na ryzyko Nieprawidłowa instalacja korzystanie z pasów bezpieczeństwa, ryzyko związane foteliki samochodowe związane z ich bazami są regularnie wyżej oceniane.

Korzystanie z System mocowania ISOFIX wraz z wejściem w życie Regulacja i-Size, Użycie podstawy znacznie zmniejsza ryzyko nieprawidłowej instalacji. Pod tym względem połączenie fotelika i bazy jest uważane za najbezpieczniejszą alternatywę. Jednak korzystanie z fotelika prawidłowo zamontowanego za pomocą pasów bezpieczeństwa jest równie bezpieczne dla dziecka.
Wybór najlepiej przetestowanych fotelików samochodowych (maj 2021)
- Les Cosy Bébé (od urodzenia do około 18 miesięcy)
- Babyzen iZi Go Modular X1 i-Size & Stokke iZi Go Modular X1 i-Size (z podstawą lub bez)
- Maxi-Cosi Tinca (z podstawą lub bez)
- Peg Perego Primo Viaggio Lounge (z podstawą lub bez)
- Silver Cross Simplicity Plus (z podstawą lub bez)
- Maxi-Cosi Marble (z podstawą)
- Foteliki samochodowe dla dzieci (od urodzenia do ok. 7 lat)
- Axkid One / Axkid One+
- Foteliki samochodowe Evolutive (od urodzenia do ok. 12 lat)
- Cybex Pallas G i-Size
- Foteliki podwyższające (od ok. 4 do 12 lat)
- Cybex Solution S i-Fix
- Joie i-Traver
Niezależnie od tego, czy zainstalowano Podstawa ISOFIX lub z pas bezpieczeństwa pojazdu, korzystanie z przytulanka dla niemowląt jest nadal najbezpieczniejszym sposobem podróżowania z dzieckiem. Oprócz Pozycja tyłem do kierunku jazdy (najbezpieczniejszy) przytulanka dla niemowląt jest idealnie dopasowana do szczególnie delikatnej morfologii noworodków. Dlatego też regularnie zalecamy stosowanie śpioszków dla niemowląt, takich jak pierwszy fotelik samochodowy.

| Babyzen Yoyo iZi Go Modular X1 i-Size | Stokke iZi Go Modular X1 i-Size | |
|---|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 75 cm | Od 40 do 75 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 12 miesięcy. | Od urodzenia do około 12 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa iZi Modular i-Size z rozpórką | Pas bezpieczeństwa lub podstawa iZi Modular i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Reduktor dla noworodków | ||
| Obrotowy fotelik samochodowy | ||
| Ceny | ZOBACZ NAJLEPSZĄ CENĘ | ZOBACZ NAJLEPSZĄ CENĘ |

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 45 do 75 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 12 miesięcy. |
| Waga dziecka | 12 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa Tinca lub FamilyFix 2 z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Odchylane oparcie | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
MAXI-COSI TINCA

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 87 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa Peg Perego i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Odchylane oparcie | |
| Obrotowy fotelik samochodowy |
PEG PEREGO PRIMO VIAGGIO LOUNGE

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 85 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa Peg Perego i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Reduktor dla noworodków | |
| Odchylane oparcie | |
| Obrotowy fotelik samochodowy |
SILVER CROSS SIMPLICITY PLUS

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 85 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Podstawa ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Odchylane oparcie | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
MARMUR MAXI-COSI
Coraz więcej fotelików samochodowych, takich jak Klippan Oti 128 lub Britax Max-Way i Max-Way Plus, pozwala dzieciom podróżować tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, do wieku około 7 lat. Przypominamy, że zdecydowanie zaleca się, aby dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, aby znacznie zmniejszyć ryzyko poważnych obrażeń najbardziej wrażliwych części ciała (głowy, szyi i kręgosłupa) w przypadku zderzenia czołowego.

| Axkid One | Axkid One+ | |
|---|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 125 cm | Od 61 do 125 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do ok. 7 lat. | Około 6 miesięcy do 7 lat. |
| Waga dziecka | 23 kg maks. | 23 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | ||
| Reduktor dla noworodków | ||
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę | Powrót na drogę |
| Ceny | ZOBACZ NAJLEPSZĄ CENĘ | ZOBACZ NAJLEPSZĄ CENĘ |
The rozwijające się foteliki samochodowe to modele fotelików, które obejmują kilka grup wagowych i rozmiarowych, aby towarzyszyć dzieciom przez kilka lat.

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 125 cm |
| Wiek dziecka | 16 miesięcy do ok. 12 lat |
| Waga dziecka | Od 9 do 50 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z górnym paskiem mocującym |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Tarcza (od 9 do 21 kg) Pas bezpieczeństwa (od 21 do 50 kg) |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
CYBEX PALLAS G I-SIZE
Samochodowe foteliki podwyższające z oparciem oferują nie tylko wysoki poziom komfortu, ale także zwiększone bezpieczeństwo dziecka, szczególnie w przypadku zderzenia bocznego. Zastosowanie samochodowy fotelik podwyższający jest obowiązkowy w samochodach dla dzieci powyżej 15 kg lub 100 cm, w zależności od homologacji fotelika samochodowego. Foteliki podwyższające umożliwiają dziecku dopasowanie się do pasów bezpieczeństwa dla dorosłych, dopóki nie osiągnie odpowiedniego wieku.

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 100 do 150 cm |
| Wiek dziecka | 3 do 12 lat ok. |
| Waga dziecka | Od 15 do 50 kg |
| Montaż fotelika samochodowego | Pasy bezpieczeństwa z ISOFIX (opcjonalnie) |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Pasy bezpieczeństwa |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
CYBEX SOLUTION S I-FIX

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | 100 do 150 cm |
| Wiek dziecka | 5 do 12 lat ok. |
| Waga dziecka | 15 do 50 kg |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
| Montaż fotelika samochodowego | Pasy bezpieczeństwa + ISOFIX |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Pasy bezpieczeństwa |
JOY I-TRAVER
Pełna lista wyników testów zderzeniowych ADAC i TCS (maj 2021)
Odwiedź pełna lista notatek uzyskane przez wszystkie foteliki samochodowe oceniane podczas tej sesji testy zderzeniowe w maju 2021 r.. Dla każdego kategoria wzrostu i/lub wagiFoteliki samochodowe są uszeregowane od najlepszego do najgorszego. Wszystkie informacje na temat ocenianych kryteriów i stosowanego systemu punktacji dostępne są w naszym artykule poświęconym w całości fotelikom samochodowym. testy zderzeniowe fotelików samochodowych.



