W ramach najnowszej serii testów zderzeniowych przeprowadzonych wspólnie przez ADAC i jego partnerów, poddano im następujące pojazdy 26 nowych fotelików samochodowych dla dzieci które zostały przetestowane pod kątem wszystkich rozmiarów, wagi i kategorii wiekowych. Są to testy zderzeniowe przeprowadzane dwa razy w roku są wykorzystywane do oceny różnych modeli pod kątem kryteriów takich jak bezpieczeństwo, obsługa, ergonomia i zawartość zanieczyszczeń.
Na 26 przetestowanych fotelików samochodowych W październikowej sesji żaden z nich nie uzyskał maksymalnej oceny "Bardzo dobry". Niemniej jednak poruszono następujące kwestie 14 modeli zostały ocenione jako "dobre". Modele te obejmują Maxi-Cosi Pebble 360 i Mima iZi Go Modular X1 i-Size które otrzymują doskonałe oceny za bezpieczeństwo, z bardzo niskim ryzykiem obrażeń w przypadku zderzenia czołowego lub bocznego.
Ze słabymi punktami we wszystkich kryteriach oceny 7 fotelików samochodowych sklasyfikowane jako "zadowalające" dotyczą większości rozkładane foteliki samochodowe. Fotele te są wyjątkowe, ponieważ obejmują kilka grup wiekowych towarzyszyć dziecku od urodzenia do 12 roku życia. Okres, w którym zazwyczaj wymagane są dwa lub trzy różne foteliki samochodowe (przytulanka dla niemowląt, fotelik samochodowy i fotelik podwyższający). Ta wszechstronność, która jest również jedną z ich największych wad, wymaga pewnego kompromisu między każdym z kryteriów. Oszczędności wynikające z zakupu pojedynczego fotelika często nie przeważają nad wadami, dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć zakup. rozwijający się fotelik samochodowy. Dla dziadków, którzy regularnie opiekują się dziećmi w różnym wieku, fotelik tego typu może być jednak dobrym rozwiązaniem.

Le Chicco Seat4Fix, Chicco Seat4Fix Air, Nuna Tres LX i Lettas Murphy (916) zostały ocenione jako "wystarczające". Wizyta dwa foteliki samochodowe Chicco stwarzają większe ryzyko obrażeń w przypadku zderzenia czołowego lub bocznego, podczas gdy pozostałe dwa modele stwarzają większe ryzyko niewłaściwego użytkowania.
Ze względu na obecność zanieczyszczeńOsann Oreo 360 II jest jedynym fotelik samochodowy dla dziecka zostać oceniona jako "niewystarczająca". W rzeczywistości badana próbka fotela zawierała ślady plastyfikatora DPHP w ilości przekraczającej wartości dopuszczalne zatwierdzone przez ekspertów, co automatycznie doprowadziło do obniżenia jego oceny.
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + podstawa iZi Modular i-Size
Graco Snugessentials + baza Snugride i-Size
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + podstawa iZi Modular i-Size
Graco Snugessentials
Od urodzenia do 85 cm (ok. 18 miesięcy)
Maxi-Cosi Pebble 360
Maxi-Cosi Pebble 360 + baza FamilyFix 360
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense
Britax Römer Baby-Safe iSense
Britax Römer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense
Hauck Select Baby
Hauck Select Baby + Select Base
Od urodzenia do 105 cm (około 4 lat)
Swandoo Marie 3
Avova Sperber-Fix i-Size
Osann Oreo 360 II
Od urodzenia do 150 cm (ok. 12 lat)
Jané Groowy + Nest i-Size
Lettas Murphy (916)
Nuna Tres LX
Chicco Seat4Fix
Chicco Seat4Fix Air
Od 61 do 105 cm (od ok. 6 miesięcy do 4 lat)
Cybex Sirona SX2 i-Size
Britax Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense
Od 60 do 150 cm (od ok. 6 miesięcy do 12 lat)
ABC Design Aspen i-Size
Foppapedretti Isoplus
Jané Groowy
Od 100 do 150 cm (od 4 do 12 lat)
Joie i-Trillo LX
Wybór najlepiej przetestowanych fotelików samochodowych (październik 2021)
- Les Cosy Bébé (od urodzenia do około 18 miesięcy)
- Mima iZi Go Modular X1 i-Size (z podstawą lub bez)
- Graco SnugEssentials (z podstawą lub bez)
- Maxi-Cosi Pebble 360 (z podstawą lub bez)
- Britax Römer Baby-Safe 3 i Baby-Safe iSense (z podstawą lub bez)
- Foteliki samochodowe dla dzieci (od 12 miesięcy do ok. 4 lat)
- Cybex Sirona SX2 i-Size
- Britax Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense
- Foteliki podwyższające (od ok. 4 do 12 lat)
- Joie i-Trillo LX
Cosy to fotelik samochodowy wyposażony w reduktor do podróżowanie tyłem do drogi z dzieckiem wygodnie i bezpiecznie od momentu opuszczenia szpitala położniczego.

| Mima iZi Go Modular X1 i-Size | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 75 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 12 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa iZi Modular i-Size |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja leżąca | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Waga | 4,2 kg |
MIMA IZI GO MODULAR X1 I-SIZE

| Graco SnugEssentials | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | 40 do 75 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 12 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa Snugride i-Size |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Waga | 3,7 kg |
GRACO SNUGESSENTIALS

| Maxi-Cosi Pebble 360 | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 83 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub podstawa FamilyFix 360 |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Reduktor dla noworodków | |
| Obrotowy fotelik samochodowy | Z podstawą FamilyFix 360 |
| Waga | 4,3 kg |
MAXI-COSI PEBBLE 360

| Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size | Britax Römer Baby-Safe iSense |
|
|---|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 83 cm | Od 40 do 83 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. | 13 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę | Powrót na drogę |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Flex Base iSense | Pas bezpieczeństwa lub Flex Base iSense |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Reduktor dla noworodków | ||
| Obrotowy fotelik samochodowy | Z podstawą Flex iSense | Z podstawą Flex iSense |
| Pozycja leżąca | ||
| Inteligentne oświetlenie | ||
| Waga | 4,6 kg | 4,8 kg |
BABY-SAFE 3 I-SIZE | BEZPIECZNY DLA NIEMOWLĄT ISENSE |
Dzieci poniżej dziesiątego roku życia muszą podróżować w foteliku samochodowym dostosowanym do ich budowy ciała. Wizyta Foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy to najbezpieczniejszy sposób podróżowania z dzieckiem do około 4 roku życia. Modele te pochłaniają wstrząsy, chroniąc głowę, szyję i kręgosłup dziecka.

| Cybex Sirona SX2 i-Size | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat. (lub od urodzenia z reduktorem) |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 61 do 105 cm) Pobocze drogi (od 76 do 105 cm) |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | Opcjonalnie |
| Waga | 14,1 kg |
CYBEX SIRONA SX2 I-SIZE

| Britax Dualfix iSense | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat. |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 61 do 105 cm) Pobocze drogi (od 76 do 105 cm) |
| Montaż fotelika samochodowego | Flex Base iSense |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Waga | 14,8 kg |
BRITAX DUALFIX ISENSE
Korzystanie z samochodowy fotelik podwyższający jest obowiązkowy w samochodach dla dzieci powyżej 15 kg lub 100 cm, w zależności od homologacji fotelika. Fotelik podwyższający umożliwia wychował dziecko aby upewnić się, że pas bezpieczeństwa jest idealnie dopasowany do dziecka. Fotelik podwyższający jest niezbędnym elementem bezpiecznego podróżowania z dzieckiem. do 12 roku życia.

| Joie i-Trillo LX | |
|---|---|
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 100 do 150 cm |
| Wiek dziecka | Około 4-12 lat. |
| Waga dziecka | 15 do 36 kg (Grupa 2/3) |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa + ISOSAFE (opcjonalnie) |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Pasy bezpieczeństwa |
| Waga | 4,7 kg |
JOY I-TRILLO LX
Pełna lista wyników testów zderzeniowych ADAC i TCS (październik 2021)
Dowiedz się więcej o ocenach uzyskanych podczas tej sesji testy zderzeniowe w październiku 2021 r. dla wszystkich ocenianych fotelików samochodowych. Szczegółowe informacje na temat ocenianych kryteriów i stosowanego systemu punktacji są dostępne w naszym specjalnym artykule na temat testów zderzeniowych.
- Wyniki testów zderzeniowych fotelików samochodowych ADAC (październik 2021)
- Wyniki testów zderzeniowych fotelików samochodowych TCS (październik 2021)




