In het kader van de laatste reeks crashtests die gezamenlijk door ADAC en haar partners worden uitgevoerd, werden de volgende voertuigen aan deze tests onderworpen 26 nieuwe baby-autostoeltjes die getest zijn voor alle maten, gewichten en leeftijdscategorieën. Deze twee botsproeven per jaar worden gebruikt om verschillende modellen te evalueren op criteria zoals veiligheid, werking, ergonomie en verontreinigingsgehalte.
Op de 26 autostoeltjes getest in deze oktoberzitting behaalde geen van hen het maximumcijfer 'Zeer goed'. Niettemin werden de volgende punten naar voren gebracht 14 modellen kregen de beoordeling 'Goed'. Deze omvatten de Maxi-Cosi Kiezel 360 en de Mima iZi Go Modulair X1 i-Maat die uitstekende cijfers krijgen voor veiligheid, met een zeer laag risico op verwondingen bij een frontale of zijdelingse botsing.
Met zwakke punten in alle beoordelingscriteria is de 7 autostoelen geclassificeerd als "Bevredigend" zijn voor de meerderheid van uitbreidbare autostoelen. Deze stoelen zijn uniek omdat ze het volgende bedekken verschillende leeftijdsgroepen om het kind te begeleiden vanaf de geboorte tot de leeftijd van 12 jaar. Een periode waarin over het algemeen twee of drie verschillende autostoeltjes nodig zijn (babyknuffel, autostoel en stoelverhoger). Deze veelzijdigheid, die ook een van hun grootste nadelen is, vereist een zeker compromis tussen elk van de criteria. De besparingen die je maakt door een enkel zitje te kopen wegen vaak niet op tegen de nadelen en daarom is het belangrijk om goed na te denken voordat je er een koopt. evoluerende autostoel. Voor grootouders die regelmatig op kinderen van verschillende leeftijden passen, kan een stoel van dit type toch een goede optie zijn.

Le Chicco Seat4Fix, Chicco Seat4Fix Air, Nuna Tres LX en Lettas Murphy (916) werden als "Voldoende" beoordeeld. Bezoek twee Chicco autostoeltjes een groter risico op letsel met zich meebrengen bij een frontale of zijdelingse botsing, terwijl de andere twee modellen een groter risico op verkeerd gebruik met zich meebrengen.
Door de aanwezigheid van verontreinigende stoffen is deOsann Oreo 360 II is de enige baby autostoel als "onvoldoende" te hebben beoordeeld. In feite bevatte het onderzochte stoelmonster sporen van de weekmaker DPHP in een hoeveelheid die hoger was dan de door de experts toegestane grenswaarden, wat automatisch leidde tot een lagere beoordeling.
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size basis
Graco Snugessentials + Snugride i-Size Basis
Mima iZi Go Modular X1 i-Size + iZi Modular i-Size basis
Graco Snugessentials
Vanaf de geboorte tot 85 cm (ongeveer 18 maanden)
Maxi-Cosi Kiezel 360
Maxi-Cosi Pebble 360 + FamilyFix 360 basis
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size + Flex Base iSense
Britax Römer Baby-Safe iSense
Britax Römer Baby-Safe iSense + Flex Base iSense
Hauck Select Baby
Hauck Select Baby + Select Basis
Vanaf de geboorte tot 105 cm (ongeveer 4 jaar)
Swandoo Marie 3
Avova Sperber-Fix i-Size
Osann Oreo 360 II
Vanaf de geboorte tot 150 cm (ongeveer 12 jaar)
Jané Groowy + Nest i-Size
Lettas Murphy (916)
Nuna Tres LX
Chicco Seat4Fix
Chicco Seat4Fix Air
Van 61 tot 105 cm (ongeveer 6 maanden tot 4 jaar)
Cybex Sirona SX2 i-Maat
Britax Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense
Van 60 tot 150 cm (ongeveer 6 maanden tot 12 jaar)
ABC Design Aspen i-Size
Foppapedretti Isoplus
Jané Groowy
Van 100 tot 150 cm (ongeveer 4 tot 12 jaar)
Joie i-Trillo LX
Selectie van de best geteste autostoeltjes (oktober 2021)
- Les Cosy Bébé (vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden)
- Mima iZi Go Modular X1 i-Size (met of zonder basis)
- Graco SnugEssentials (met of zonder basis)
- Maxi-Cosi Pebble 360 (met of zonder basis)
- Britax Römer Baby-Safe 3 & Baby-Safe iSense (met of zonder basis)
- Autostoeltjes voor kinderen (van ongeveer 12 maanden tot 4 jaar)
- Cybex Sirona SX2 i-Maat
- Britax Römer Dualfix iSense + Flex Base iSense
- Zitverhogers (van 4 tot ongeveer 12 jaar)
- Joie i-Trillo LX
De cosy is een autostoeltje met een verkleiner voor reizen met de rug naar de weg comfortabel en veilig met je baby zodra je de kraamafdeling verlaat.

| Mima iZi Go Modulair X1 i-Maat | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 75 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 12 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis iZi Modulaire i-Maat |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Liggende positie | |
| Draaibare autostoel | |
| Gewicht | 4,2 kg |
MIMA IZI GO MODULAIR X1 I-FORMAAT

| Graco SnugEssentials | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | 40 tot 75 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 12 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis Snugride i-maat |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Draaibare autostoel | |
| Gewicht | 3,7 kg |
GRACO SNUGESSENTIALS

| Maxi-Cosi Kiezel 360 | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 83 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of basis FamilyFix 360 |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Draaibare autostoel | Met de FamilyFix 360 basis |
| Gewicht | 4,3 kg |
MAXI-COSI KIEZEL 360

| Britax Römer Baby-Safe 3 i-Maat | Britax Römer Babyveilige iSense |
|
|---|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 83 cm | Van 40 tot 83 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. | 13 kg max. |
| Zitpositie | Terug naar de weg | Terug naar de weg |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of Flex Base iSense | Veiligheidsgordel of Flex Base iSense |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel | 5-puntsgordel |
| Reductie bij pasgeborenen | ||
| Draaibare autostoel | Met de Flex iSense-basis | Met de Flex iSense-basis |
| Liggende positie | ||
| Intelligente verlichting | ||
| Gewicht | 4,6 kg | 4,8 kg |
BABY-SAFE 3 I-FORMAAT | BABYVEILIGE ISENSE |
Kinderen jonger dan tien jaar moeten reizen in een autostoeltje dat is aangepast aan hun lichaamsbouw. Bezoek Naar achteren gerichte autostoeltjes zijn de veiligste manier om te reizen met je kind tot ongeveer 4 jaar. Deze modellen absorberen schokken om het hoofd, de nek en de ruggengraat van je kind te beschermen.

| Cybex Sirona SX2 i-Maat | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 61 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Van 6 maanden tot ongeveer 4 jaar. (of vanaf de geboorte met de verkleiner) |
| Gewicht kind | 18 kg max. |
| Zitpositie | Weg terug (61 tot 105 cm) Wegkant (76 tot 105 cm) |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | Optioneel |
| Gewicht | 14,1 kg |
CYBEX SIRONA SX2 I-MAAT

| Britax Dualfix iSense | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 61 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Van 6 maanden tot ongeveer 4 jaar. |
| Gewicht kind | 18 kg max. |
| Zitpositie | Weg terug (61 tot 105 cm) Wegkant (76 tot 105 cm) |
| De autostoel installeren | Flex Base iSense |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Gewicht | 14,8 kg |
BRITAX DUALFIX ISENSE
Het gebruik van een auto verhoger is verplicht in auto's voor kinderen vanaf 15 kg of 100 cm, afhankelijk van de typegoedkeuring van het zitje. Met de stoelverhoger kun je voedde het kind op om ervoor te zorgen dat de veiligheidsgordel perfect om je kind past. De stoelverhoger is een essentieel onderdeel van veilig reizen met je kind. tot de leeftijd van 12 jaar.

| Joie i-Trillo LX | |
|---|---|
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 100 tot 150 cm |
| Leeftijd kind | Van 4 tot 12 jaar ongeveer. |
| Gewicht kind | 15 tot 36 kg (Groep 2/3) |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel + ISOSAFE (optioneel) |
| Kinderveiligheidssysteem | Veiligheidsgordels |
| Gewicht | 4,7 kg |
JOY I-TRILLO LX
Volledige lijst met ADAC- en TCS-crashtestscores (oktober 2021)
Lees meer over de cijfers die zijn behaald tijdens deze sessie van botsproeven in oktober 2021 voor alle beoordeelde autostoeltjes. Alle details over de beoordeelde criteria en het gebruikte scoresysteem zijn beschikbaar in ons speciale artikel over crashtests.
- ADAC-crashtest autostoel resultaten (oktober 2021)
- Resultaten autostoeltest TCS (oktober 2021)




