Wiele oceniane foteliki samochodowe testy przeprowadzone w ostatnich latach pokazują, że bezpieczeństwo poczyniło ogromne postępy. Jednakże, chociaż foteliki samochodowe są bezpieczniejsze, nie wszystkie modele są wolne od ryzyka. potencjalnie szkodliwe substancje dla najmłodszych. Jest to druga sesja crash-testów w tym roku, po tej, która odbyła się wiosną ubiegłego roku, niezależne organy europejskie (ADAC, ÖAMTC i TCS) zbadany 20 fotelików samochodowych dla dzieci należących do różnych kategorii rozmiarowych i wagowych w celu ocenić ich wydajność pod względem Bezpieczeństwo, ergonomia i komfort oraz toksyczności. Spośród 20 modeli przetestowanych w tej sesji w październiku 2018 r., 13 zostało ocenionych jako "dobre", podczas gdy 2 fotele zostały ocenione jako "zadowalające". Ostatnie 5 testowanych modeli zostało ocenionych jako "niewystarczające". z powodu zbyt wysokich poziomów zanieczyszczeń w różnych powłokach, pomimo dobrych wyników w innych kategoriach. Z drugiej strony, brak modelu otrzymało ocenę końcową "bardzo dobry".
Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size + baza i-Size
Joie i-Level
Bébé Confort Cabriofix
Hauck Comfort Fix + Comfort Fix Isofixbasis
CBX Shima
CBX Shima + Shima Isofix Base
Hauck Comfort Fix
Bébé Confort Cabriofix + Familyfix Basis
Jané Koos i-Size + iPlatform
Jané Koos i-Size
Chicco Around U i-Size
Nachfolger Hy5 TT
Graco Turn2Reach
Osann Fox
Britax Römer Swingfix M i-Size
Britax Römer Dualfix M i-Size
Cybex Pallas S-Fix
Nania I-Max SP Isofix
Cybex Solution S-Fix
Pierwszy nadmuchiwany fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy

EDIT (maj 2019): Od czasu opublikowania tych wyników, Nachfolger ulepszyła pierwszą wersję swojego nadmuchiwany fotelik samochodowy wraz z wydaniem Nachfolger Hy5.1 TT. Ta ulepszona wersja, testowany w maju 2019 r. przez ADACnie zawiera już brak śladów zanieczyszczeń i uzyskał doskonałe wyniki w testach zderzeń czołowych i bocznych. Wersja ta może być teraz zalecana do użytku z dziećmi w wieku 0 do 18 kg.
Nadmierne poziomy szkodliwych substancji
Dwa modele fotelików samochodowych ich ostateczne wyceny uległy znacznej dewaluacji ze względu na ich wysoka zawartość zanieczyszczeń. W rzeczywistości wartości zmierzone dla niektórych szkodliwych substancji przekroczył dozwolone limity dla produktów dla dzieci. Naftalensubstancja podejrzewana o działanie rakotwórcze, została znaleziona w tkankach Jané Koos i-Size podczas gdy ślady Środki zmniejszające palność TCPP i TDCP zostały znalezione w materiałach Osann FoxModel, który również nie przekonał w testach zderzeniowych czołowych i bocznych. Ważne jest, aby pamiętać, że zanieczyszczenia poszukiwane w tych testach nie są brane pod uwagę przy uzyskiwaniu etykiety "A". Europejska homologacja typu (R129 lub R44/04) fotelików samochodowych. W związku z tym fotelik ze śladowymi ilościami zanieczyszczeń może być legalnie sprzedawany na rynku europejskim.
Wybór najlepiej przetestowanych fotelików samochodowych (październik 2018)
- The Fotelik Dla Niemowlaka (od urodzenia do około 18 miesięcy)
W łóżeczku niemowlęcym dziecko jest wygoda i ochrona jak mały kokon. Jego nachylenie pozwala na zapobiega opadaniu głowy do przodu jak to może mieć miejsce w przypadku fotelika samochodowego nieodpowiedniego dla najmniejszych dzieci. Przytulanka dla niemowląt to idealny sposób najbezpieczniejsza (droga powrotna) dla bezpiecznej podróży z dzieckiem od urodzenia do wieku 12, 15 lub 18 miesięcy w zależności od morfologia dziecka i model siedzenia.
- Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size (z podstawą)

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 83 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Podstawa Flex i-Size lub Podstawa Baby-Safe i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
BRITAX RÖMER BABY SAFE 2 I-SIZE
- Joie i-Level (z podstawą)

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 85 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Base LX i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
JOY I-LEVEL
- Hauck Comfort Fix (z podstawą lub bez)

| Certyfikacja | R44/04 |
| Waga dziecka | 0 - 13 kg (Grupa 0+) |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Podstawa Comfort Fix z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
HAUCK COMFORT FIX
- Foteliki samochodowe dla dzieci (od urodzenia do ok. 4 lat)
Pozycja tyłem do kierunku jazdy jest najlepszym sposobem ochrony dziecka. szyja oraz szyjki macicy dziecka w przypadku kolizji. Zalecamy trzymać dziecko jak najdłużej odwrócone tyłem do drogi ponieważ zapobiega to gwałtownemu uszkodzeniu głowy, która jest proporcjonalnie cięższa. Przewidywana przyszłość w przypadku uderzenia, które może spowodować poważne obrażenia. W przypadku większość fotelików samochodowych dostępny na rynku, utrzymuje dziecko plecami do drogi do 4 roku życialub nawet więcej w przypadku niektórych modeli.
- Britax Römer Dualfix M i-Size
Le Britax Dualfix M i-Size to obrotowy fotelik samochodowy zgodny z normami nowe rozporządzenie R129 (i-Size) dla dzieci z 61 do 105 cm (od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat) do użytku w tyłem do drogi lub przodem do drogi od 15 miesiąca życia (76 cm). Jego Obrót o 360 ułatwia wsadzenie dziecka do samochodu bez żadnego wysiłku. W zestawie Dualfix M i-Size to bardzo wygodny model z kilka pozycji nachylenia zarówno przodem, jak i tyłem do drogi, regulowany pręt antyodbiciowy z tyłu ławki, aby zwiększyć przestrzeń na nogi, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz regulowany zagłówek do wzrostu dziecka. Fotelik jest również wyposażony w szereg urządzeń zabezpieczających dla lepszej ochrony. Posiada następujące cechy system ochrony przed zderzeniem bocznym (SICT) i kilka wskaźników wizualnych aby zapewnić prawidłową instalację fotelika przy użyciu Mocowanie ISOFIX. Le Dualfix M i-Size nie jest dostarczany z reduktorem dla noworodków, będziesz musiał wybrać Britax Dualfix i-Size aby z niego korzystać. Model jest identyczny pod każdym względem i może być używany od urodzenia.
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do 4 lat ok. |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 61 do 105 cm) Pobocze drogi (od 76 do 105 cm) |
BRITAX RÖMER DUALFIX M I-SIZE
- Britax Römer Swingfix M i-Size

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do 4 lat ok. |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
BRITAX RÖMER SWINGFIX M I-SIZE
- Foteliki podwyższające (od ok. 4 do 12 lat)
Foteliki podwyższające pozwalają na i chronić dziecka poprzez dostosowanie pas bezpieczeństwa dla dorosłych pojazdu do jego morfologii. Chociaż niektóre modele samochodowy fotelik podwyższający zezwalają na podróżowanie z dziećmi zwróconymi przodem do kierunku jazdy w wieku od 3 lat, dają pierwszeństwo korzystaniu z fotelik tyłem do kierunku jazdy przed przejściem do korzystania z samochodowy fotelik podwyższający.
- Cybex Solution S-Fix

| Certyfikacja | R44/04 |
| Waga dziecka | Od 15 do 36 kg (Grupa 2/3) |
| Wiek dziecka | Około 4-12 lat. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX lub pas bezpieczeństwa |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Pasy bezpieczeństwa |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
CYBEX SOLUTION S-FIX
Pełna lista wyników testów zderzeniowych ADAC i TCS
Odwiedź Pełna lista wyników końcowych uzyskane przez foteliki samochodowe oceniane podczas tej sesji testy zderzeniowe w październiku 2019 r. Dla każdego kategoria rozmiaruFoteliki samochodowe są uszeregowane w kolejności wyników, Od najlepszych do najgorszych. Więcej informacji na temat ocenianych kryteriów i stosowanego systemu punktacji można znaleźć na stronie Nasz artykuł na temat testów zderzeniowych dla wszystkich odpowiedzi.




