De vele autostoelen beoordeeld tests in de afgelopen jaren laten zien dat veiligheid heeft enorme vooruitgang geboekt. Maar hoewel autostoeltjes veiliger zijn, zijn niet alle modellen vrij van risico. potentieel schadelijke stoffen voor de allerkleinsten. Dit is de tweede crashtestsessie van het jaar, na die van afgelopen voorjaar, onafhankelijke Europese instanties (ADAC, ÖAMTC en TCS) onderzocht 20 autostoelen voor kinderen die behoren tot verschillende grootte- en gewichtscategorieën met als doel hun prestaties beoordelen in termen van veiligheid, ergonomie en comfort en van toxiciteit. Van de 20 geteste modellen in deze sessie van oktober 2018 werden er 13 als "goed" beoordeeld, terwijl 2 stoelen als "voldoende" werden beoordeeld. De laatste 5 geteste modellen werden als "onvoldoende" beoordeeld. door te hoge niveaus van verontreinigende stoffen in de verschillende coatings, ondanks goede resultaten in de andere categorieën. Aan de andere kant, geen model kreeg als eindcijfer "zeer goed".
Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size + i-Size Basis
Joie i-Level
Cabriofix voor baby's
Hauck Comfort Fix + Comfort Fix Isofixbasis
CBX Shima
CBX Shima + Shima Isofix-basis
Hauck Comfort Fix
Bébé Confort Cabriofix + Familyfix Basis
Jané Koos i-Size + iPlatform
Jané Koos i-Maat
Chicco Rondom U i-Maat
Nachfolger Hy5 TT
Graco Turn2Reach
Osann Vos
Britax Römer Swingfix M i-Size
Britax Römer Dualfix M i-Size
Cybex Pallas S-Fix
Nania I-Max SP Isofix
Cybex Solution S-Fix
De eerste naar achteren gerichte opblaasbare autostoel

EDIT (mei 2019): Sinds de publicatie van deze resultaten, Nachfolger heeft de eerste versie van zijn opblaasbare autostoel met de release van Nachfolger Hy5.1 TT. Deze verbeterde versie, getest in mei 2019 door ADACbevat niet langer geen spoor van vervuilende stoffen en verkregen uitstekende resultaten bij frontale en zijdelingse botsproeven. Deze versie kan nu worden aanbevolen voor gebruik met kinderen van 0 tot 18 kilo.
Te veel schadelijke stoffen
Twee modellen autostoeltjes hebben hun uiteindelijke waarderingen aanzienlijk zien devalueren als gevolg van hun hoog gehalte aan vervuilende stoffen. In feite zijn de gemeten waarden voor bepaalde schadelijke stoffen overschreden toegestane limieten voor kinderproducten. Naftaleeneen stof waarvan vermoed wordt dat deze kankerverwekkende effecten heeft, werd aangetroffen in de weefsels van de Jané Koos i-Maat terwijl sporen TCPP en TDCP vlamvertragers zijn gevonden in de materialen van Osann VosEen model dat ook niet kon overtuigen in frontale en zijdelingse botsproeven. Het is belangrijk om op te merken dat de verontreinigende stoffen die tijdens deze tests worden gezocht, niet worden meegerekend bij het verkrijgen van het "A"-label. Europese typegoedkeuring (R129 of R44/04) autostoelen. Bijgevolg kan een autostoel met sporen van vervuilende stoffen nog steeds legaal verkocht worden op de Europese markt.
Selectie van de best geteste autostoeltjes (oktober 2018)
- De Baby Autostoel (vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden)
In een baby cosy is het kind comfortabel en beschermd als een kleine cocon. Dankzij de hellingshoek kun je voorkomen dat zijn hoofd naar voren valt zoals het geval kan zijn bij een autostoeltje dat niet geschikt is voor de allerkleinsten. De baby cosy is de ideale manier de veiligste (weg terug) voor veilig reizen met baby vanaf de geboorte tot de leeftijd van 12, 15 of 18 maanden afhankelijk van de de morfologie van het kind en stoelmodel.
- Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size (met basis)

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 83 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of Flex i-Size Basis of Basis Baby-Safe i-Size met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
BRITAX RÖMER BABY SAFE 2 I-SIZE
- Joie i-Level (met basis)

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 85 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Basis LX i-Maat met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
JOY I-LEVEL
- Hauck Comfort Fix (met of zonder basis)

| Certificering | R44/04 |
| Gewicht kind | 0 - 13 kg (Groep 0+) |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of Comfort Fix-voet met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
HAUCK COMFORT FIX
- Autostoeltjes voor kinderen (vanaf de geboorte tot ongeveer 4 jaar)
De back-to-the-road-positie is de beste manier om de hals en baarmoederhals van een kind bij een botsing. We raden u aan om houd je kind zo lang mogelijk met het gezicht van de weg af omdat het voorkomt dat zijn hoofd, dat verhoudingsgewijs zwaarder is, met geweld geprojecteerd vooruit bij een botsing die ernstig letsel kan veroorzaken. De meerderheid van autostoelen verkrijgbaar op de markt, houdt je kind met zijn rug naar de weg tot de leeftijd van 4 jaarof zelfs meer voor bepaalde modellen.
- Britax Römer Dualfix M i-Size
Le Britax Dualfix M i-Size is een draaibaar autostoeltje dat voldoet aan de nieuwe R129-regeling (i-Size) voor kinderen van 61 tot 105 cm (van 6 maanden tot ongeveer 4 jaar) voor gebruik in met je rug naar de weg of met je gezicht naar de weg vanaf de leeftijd van 15 maanden (76 cm). Zijn 360° rotatie maakt het gemakkelijk om je kind in de auto te zetten zonder enige moeite. De Dualfix M i-Maat is een zeer comfortabel model met verschillende kantelposities zowel met het gezicht naar de weg toe als van de weg af, een verstelbare anti-kickback bar naar de achterkant van de bank om de beenruimte te vergroten, een 5-puntsgordel en een verstelbare hoofdsteun aan de lengte van het kind. Dit zitje is ook uitgerust met een reeks veiligheidsuitrustingen voor een betere bescherming. Het beschikt over het beschermingssysteem tegen zijdelingse botsingen (SICT) en verschillende visuele indicatoren voor een correcte installatie van het zitje met behulp van de ISOFIX-bevestiging. De Dualfix M i-Maat niet wordt geleverd met een verkleiner voor pasgeborenen, moet je kiezen voor de Britax Dualfix i-Maat om ervan te profiteren. Het model is in alle opzichten identiek en kan vanaf de geboorte worden gebruikt.
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 61 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 4 jaar. |
| Gewicht kind | 18 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Zitpositie | Weg terug (61 tot 105 cm) Wegkant (76 tot 105 cm) |
BRITAX RÖMER DUALFIX M I-MAAT
- Britax Römer Swingfix M i-Size

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 61 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 4 jaar. |
| Gewicht kind | 18 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
BRITAX RÖMER SWINGFIX M I-MAAT
- Zitverhogers (van 4 tot ongeveer 12 jaar)
Met zitverhogers kun je en te beschermen het kind door de veiligheidsgordel voor volwassenen van het voertuig aan zijn morfologie. Hoewel sommige modellen van auto verhoger u toestaan om te reizen met kinderen met het gezicht naar de weg vanaf 3 jaar, de voorkeur geven aan het gebruik van een autostoel achterwaarts voordat we verder gaan met het gebruik van een auto verhoger.
- Cybex Solution S-Fix

| Certificering | R44/04 |
| Gewicht kind | Van 15 tot 36 kg (Groep 2/3) |
| Leeftijd kind | Van 4 tot 12 jaar ongeveer. |
| De autostoel installeren | ISOFIX of veiligheidsgordel |
| Kinderveiligheidssysteem | Veiligheidsgordels |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
CYBEX OPLOSSING S-FIX
Volledige lijst met ADAC- en TCS-crashtestscores
Bezoek de volledige lijst met eindscores verkregen door de autostoelen die tijdens deze sessie van de botsproeven in oktober 2019. Voor elke groottecategorieAutostoeltjes worden gerangschikt op volgorde van score, van de beste tot de slechtste. Raadpleeg voor meer informatie over de beoordeelde criteria en het gebruikte scoresysteem ons artikel over crashtests voor alle antwoorden.




