Na een eerste crashtestsessie uitgevoerd afgelopen voorjaarde ADAC, de TCS en hun partners komen naar de resultaten van de tweede sessie te publiceren van hun jaarlijkse crashtests. Tijdens deze sessie in oktober 2019, 20 nieuwe modellen autostoelen werden getest om hun prestaties te beoordelen in termen van veiligheid, ergonomie, werking en verontreinigende stoffen. Het goede nieuws is dat alle beoordeelde autostoeltjes overtuigend waren in de frontale botsproeven. Met uitstekende resultaten in frontale en zijdelingse botsingen zijn de BeSafe iZi Kid X3 i-Maat pakt zelfs de beste score ooit behaald door een stoel in de veiligheidscategorie sinds de introductie van het nieuwe testprotocol in 2015. De Swandoo Albert i-Maateen nieuwkomer op de markt, kwam als beste uit de test. In totaal werden 16 modellen als "goed" beoordeeld, 4 als "voldoende" en 2 andere als "slecht" vanwege een te hoog gehalte aan verontreinigende stoffen.
Albert Swandoo
Bugaboo Schildpad + Basis
Peg Perego Primo Viaggio i-Plus
Jané Koos i-Size R1 + iPlatform
UPPAbaby Mesa i-Size
UPPAbaby Mesa i-Size + i-Size Basis
Bugaboo Schildpad
Jané Koos i-Size R1
Jané iMatrix + iPlatform
Hauck iPro Baby
Hauck iPro Baby + iPro Base
Joie i-Spin 360
Hauck iPro Kids + iPro Base
Joie Verso
BeSafe iZi Kid X3 i-Maat
Gb Everna Fix
Nania Racer SP
Renolux Renofix
Britax Römer Kidfix² S
Te hoge concentratie verontreinigende stoffen
Sinds 2011Alle onderdelen van de autostoel die in contact komen met het kind worden onderzocht om hun veiligheid te bepalen. gehalte aan vervuilende stoffen. Tijdens de tests kan de naftaleeneen stof die ervan verdacht wordt kankerverwekkend te zijn, is aangetroffen in de coatings van de Hauck iPro Baby (met en zonder basis). De gemeten waarde lag boven de toegestane limiet, de eindscore werd gedevalueerd door ADAC. Dit was echter niet zijn enige tekortkoming. Hoewel alle geteste autostoeltjes goed presteerden bij frontale botsproeven, was de Hauck iPro Baby heeft gedeeltelijk los van de basis op het moment van de botsing, waardoor de dummy in de stoel gedeeltelijk wordt uitgeworpen. Hoewel het een betere bescherming biedt in combinatie met de veiligheidsgordel van het voertuig, wordt dit model niet aanbevolen.
Selectie van de best geteste autostoeltjes (oktober 2019)
- Les Cosy Bébé (vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden)
- Swandoo Albert (met of zonder voet)
- Bugaboo Turtle (met of zonder basis)
- Jané Koos i-Size R1 (met of zonder voet)
- UPPAbaby Mesa i-Size (met of zonder basis)
- Autostoeltjes voor kinderen (vanaf de geboorte tot ongeveer 4 jaar)
- Joie i-Spin 360
- BeSafe iZi Kid X3 i-Maat
- Zitverhogers (van 4 tot ongeveer 12 jaar)
- Renolux Renofix
In een babyknuffelhet kind is comfortabel en beschermd als een kleine cocon. Dankzij de hellingshoek kun je voorkomen dat zijn hoofd naar voren valt zoals het geval zou kunnen zijn in een autostoel ongeschikt voor de allerkleinsten. De romp is de de veiligste (weg terug) voor veilig reizen met baby vanaf de geboorte tot de leeftijd van 12, 15 of 18 maanden afhankelijk van de de morfologie van het kind en stoelmodel.

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 85 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of Albert i-Size basis met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
ZWANDOO ALBERT

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 85 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of Bugaboo i-Size basis met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
BUGABOO TURTLE VAN NUNA

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 83 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 18 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of iPlatform-database met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
JANE KOOS I-SIZE R1

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 78 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 15 maanden. |
| Gewicht kind | 13 kg max. |
| De autostoel installeren | Veiligheidsgordel of UPPAbaby i-Size basis met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 3-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
UPPABABY MESA I-MAAT
De back-to-the-road-positie is de beste manier om de hals en baarmoederhals van een kind bij een botsing. We raden u aan om houd je kind zo lang mogelijk met het gezicht van de weg af omdat het voorkomt dat zijn hoofd, dat verhoudingsgewijs zwaarder is, met geweld geprojecteerd vooruit bij een botsing die ernstig letsel kan veroorzaken. De meerderheid van autostoelen om je kind met de rug naar de weg te houden tot de leeftijd van 4 jaar of zelfs meer voor bepaalde modellen.

| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 40 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Vanaf de geboorte tot ongeveer 4 jaar. |
| Gewicht kind | 19 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Zitpositie | Weg terug (45 tot 105 cm) Wegkant (85 tot 105 cm) |
JOY I-SPIN 360

getest in 2016. L'iZi Kid X3 i-Maat is een autostoel goedgekeurd volgens de R129 (i-Size) regelgeving voor kinderen van 61 tot 105 cm (van 6 maanden tot ongeveer 4 jaar). Dit is een zitje dat wordt geïnstalleerd met behulp van de ISOFIX-verankeringspunten van de auto en kan alleen worden georiënteerd in achterwaarts gerichte positie voor meer veiligheid. En dat is wat hem in staat stelde om de Zweedse Plus-test houden. Voor comfortabel reizen biedt dit model 3 kantelstanden, een versnellingsbak voor de kleintjes, een 5-puntsgordel, een verstelbare hoofdsteun en magnetische riemhouders. Het heeft ook het enorme voordeel van arm ISOFIX-bevestiging instelbaar dat de beschikbare ruimte vergroten of verkleinen (tot 10 cm) als je kind groeit of om op kleinere auto's te passen.
| Certificering | R129 (i-Size) |
| Grootte kind | Van 61 tot 105 cm |
| Leeftijd kind | Van 6 maanden tot ongeveer 4 jaar. |
| Gewicht kind | 18 kg max. |
| De autostoel installeren | ISOFIX met veerpoot |
| Kinderveiligheidssysteem | 5-puntsgordel |
| Draaibare autostoel | |
| Reductie bij pasgeborenen | |
| Zitpositie | Terug naar de weg |
BESAFE IZI KID X3 I-SIZE
De auto verhogers worden gebruikt om de veiligheidsgordel van het voertuig aan het kind aan te passen door het kind hoger te maken. Het zitverhogingskussen is nu uitgerust met een rugleuning en biedt effectieve bescherming bij een aanrijding van opzij. Hoewel het wettelijk mogelijk is om een stoelverhoger te gebruiken vanaf de leeftijd van 3 jaar (15 kg of 100 cm), moet je er zo lang mogelijk gebruik van maken. autostoel achterwaarts voordat we verder gaan naar kinderzitje.

| Certificering | R44/04 |
| Gewicht kind | Van 15 tot 36 kg (Groep 2/3) |
| Leeftijd kind | Van 4 tot 12 jaar ongeveer. |
| De autostoel installeren | ISOFIX of veiligheidsgordel |
| Kinderveiligheidssysteem | Veiligheidsgordels |
| Zitpositie | De weg tegemoet |
RENOLUX RENOFIX
Volledige lijst met ADAC- en TCS-crashtestscores
Bezoek de volledige lijst met eindscores verkregen door de autostoelen die tijdens deze sessie van de botsproeven in oktober 2019. Voor elke groottecategorieAutostoeltjes worden gerangschikt op volgorde van score, van de beste tot de slechtste. Raadpleeg voor meer informatie over de beoordeelde criteria en het gebruikte scoresysteem ons artikel over crashtests voor alle antwoorden.


