Po wstępna sesja crash-testów przeprowadzona wiosną ubiegłego rokuADAC, TCS i ich partnerzy przybywają do opublikować wyniki drugiej sesji corocznych testów zderzeniowych. Na tej sesji w październiku 2019 r, 20 nowych modeli fotelików samochodowych zostały przetestowane w celu oceny ich wydajności pod względem bezpieczeństwo, ergonomia, obsługa i zawartość zanieczyszczeń. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie testowane foteliki samochodowe wypadły przekonująco w testach zderzenia czołowego. Z doskonałymi wynikami w zderzeniach czołowych i bocznych, foteliki BeSafe iZi Kid X3 i-Size nawet podnosi najlepszy wynik w historii przez fotelik w kategorii bezpieczeństwa od czasu wprowadzenia nowego protokołu testowego w 2015 roku. The Swandoo Albert i-Sizenowość na rynku, zajęła pierwsze miejsce w tej sesji testowej. Ogólnie rzecz biorąc, 16 modeli zostało ocenionych jako "dobre", 4 jako "zadowalające", podczas gdy 2 inne modele zostały ocenione jako "słabe" z powodu nadmiernej zawartości zanieczyszczeń.
Swandoo Albert
Bugaboo Turtle + Base
Peg Perego Primo Viaggio i-Plus
Jané Koos i-Size R1 + iPlatform
UPPAbaby Mesa i-Size
UPPAbaby Mesa i-Size + i-Size Base
Bugaboo Turtle
Jané Koos i-Size R1
Jané iMatrix + iPlatform
Hauck iPro Baby
Hauck iPro Baby + iPro Base
Joie i-Spin 360
Hauck iPro Kids + iPro Base
Joie Verso
BeSafe iZi Kid X3 i-Size
Gb Everna Fix
Nania Racer SP
Renolux Renofix
Britax Römer Kidfix² S
Zbyt wysokie stężenie zanieczyszczeń
Od 2011 r.Wszystkie części fotelika mające kontakt z dzieckiem są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. zawartość zanieczyszczeń. Podczas testów naftalensubstancja podejrzewana o działanie rakotwórcze, została znaleziona w powłokach Hauck iPro Baby (z i bez podstawy). Zmierzona wartość przekraczała dopuszczalny limit, Końcowy wynik został zdewaluowany przez ADAC. Nie była to jednak jego jedyna wada. Chociaż wszystkie testowane foteliki samochodowe wypadły dobrze w testach zderzenia czołowego, fotelik Hauck iPro Baby ma częściowo odłączony od podstawy w momencie uderzenia, częściowo wyrzucając manekina umieszczonego w foteliku. Chociaż zapewnia lepszą ochronę, gdy jest używany z pasem bezpieczeństwa pojazdu, model ten nie jest zalecany.
Wybór najlepiej przetestowanych fotelików samochodowych (październik 2019)
- Les Cosy Bébé (od urodzenia do około 18 miesięcy)
- Swandoo Albert (z podstawą lub bez)
- Bugaboo Turtle (z podstawą lub bez)
- Jané Koos i-Size R1 (z podstawą lub bez)
- UPPAbaby Mesa i-Size (z podstawą lub bez)
- Foteliki samochodowe dla dzieci (od urodzenia do ok. 4 lat)
- Joie i-Spin 360
- BeSafe iZi Kid X3 i-Size
- Foteliki podwyższające (od ok. 4 do 12 lat)
- Renolux Renofix
W przytulanka dla niemowlątdziecko jest wygoda i ochrona jak mały kokon. Jego nachylenie pozwala na zapobiega opadaniu głowy do przodu jak to może mieć miejsce w przypadku fotelik samochodowy nieodpowiedni dla najmłodszych dzieci. Kadłub jest najbezpieczniejsza (droga powrotna) dla bezpiecznej podróży z dzieckiem od urodzenia do wieku 12, 15 lub 18 miesięcy w zależności od morfologia dziecka i model siedzenia.

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 85 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Podstawa Albert i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
SWANDOO ALBERT

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 85 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Podstawa Bugaboo i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
BUGABOO TURTLE BY NUNA

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 83 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 18 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Baza danych iPlatform z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
JANE KOOS I-SIZE R1

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 78 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do około 15 miesięcy. |
| Waga dziecka | 13 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | Pas bezpieczeństwa lub Podstawa UPPAbaby i-Size z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 3-punktowa uprząż |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
UPPABABY MESA I-SIZE
Pozycja tyłem do kierunku jazdy jest najlepszym sposobem ochrony dziecka. szyja oraz szyjki macicy dziecka w przypadku kolizji. Zalecamy trzymać dziecko jak najdłużej odwrócone tyłem do drogi ponieważ zapobiega to gwałtownemu uszkodzeniu głowy, która jest proporcjonalnie cięższa. Przewidywana przyszłość w przypadku uderzenia, które może spowodować poważne obrażenia. W przypadku większość fotelików samochodowych aby utrzymać dziecko tyłem do drogi do 4 roku życia lub nawet więcej w przypadku niektórych modeli.

| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 40 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od urodzenia do 4 lat ok. |
| Waga dziecka | 19 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Grzbiet szosowy (od 45 do 105 cm) Pobocze drogi (od 85 do 105 cm) |
JOY I-SPIN 360

testowane w 2016 r. L'iZi Kid X3 i-Size jest fotelikiem samochodowym zatwierdzonym zgodnie z regulacja R129 (i-Size) dla dzieci z 61 do 105 cm (w przybliżeniu od 6 miesięcy do 4 lat). Jest to fotelik montowany za pomocą punktów mocowania ISOFIX pojazdu i może być ustawiony tylko w następujących pozycjach Pozycja tyłem do kierunku jazdy dla większego bezpieczeństwa. I to właśnie pozwoliło mu przeprowadzić test Swedish Plus. Dla wygodnego podróżowania model ten oferuje 3 pozycje pochylenia, skrzynia biegów dla najmłodszych, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, regulowany zagłówek oraz magnetyczne uchwyty na pasek. Ma również ogromną zaletę ramię Mocowanie ISOFIX regulowany że zwiększyć lub zmniejszyć dostępną przestrzeń (do 10 cm) w miarę wzrostu dziecka lub w celu dopasowania do mniejszych samochodów.
| Certyfikacja | R129 (i-Size) |
| Rozmiar dziecka | Od 61 do 105 cm |
| Wiek dziecka | Od ok. 6 miesięcy do ok. 4 lat. |
| Waga dziecka | 18 kg maks. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX z rozpórką |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | 5-punktowe pasy bezpieczeństwa |
| Obrotowy fotelik samochodowy | |
| Reduktor dla noworodków | |
| Pozycja siedząca | Powrót na drogę |
BESAFE IZI KID X3 I-SIZE
The samochodowe foteliki podwyższające służą do dostosowania pasów bezpieczeństwa pojazdu do dziecka poprzez zwiększenie jego wzrostu. Obecnie wyposażone w oparcie, foteliki podwyższające zapewniają skuteczną ochronę w przypadku zderzenia bocznego. Chociaż zgodnie z prawem można używać fotelika podwyższającego od 3 roku życia (15 kg lub 100 cm), należy go używać tak długo, jak to możliwe. fotelik tyłem do kierunku jazdy przed przejściem do fotelik podwyższający.

| Certyfikacja | R44/04 |
| Waga dziecka | Od 15 do 36 kg (Grupa 2/3) |
| Wiek dziecka | Około 4-12 lat. |
| Montaż fotelika samochodowego | ISOFIX lub pas bezpieczeństwa |
| Urządzenie przytrzymujące dla dzieci | Pasy bezpieczeństwa |
| Pozycja siedząca | W obliczu drogi |
RENOLUX RENOFIX
Pełna lista wyników testów zderzeniowych ADAC i TCS
Odwiedź Pełna lista wyników końcowych uzyskane przez foteliki samochodowe oceniane podczas tej sesji testy zderzeniowe w październiku 2019 r. Dla każdego kategoria rozmiaruFoteliki samochodowe są uszeregowane w kolejności wyników, Od najlepszych do najgorszych. Więcej informacji na temat ocenianych kryteriów i stosowanego systemu punktacji można znaleźć na stronie Nasz artykuł na temat testów zderzeniowych dla wszystkich odpowiedzi.


