I år, som hver vår, testet ADAC, TCS og de europeiske partnerne deres 26 bilbarnestolmodeller tilhører ulike vekt- og størrelsesklasser for å vurdere dem med hensyn til sikkerhetav Drift, ergonomi og innhold av forurensende stoffer. De siste årene har forurensningsnivåene ofte ført til devaluering av visse bilseter. I år har det imidlertid skjedd, kollisjonstestresultater for bilseter er oppmuntrende, ettersom ingen modeller ble vurdert som "utilstrekkelig" på dette kriteriet. De Silver Cross Dream + Base Dream i-Sizea Babykos egnet for et barn fra fødsel til 85 cm (opp til ca. 15 måneder), er den eneste som oppnår en sluttscore på "Veldig bra. Han kom først i denne testøkten. Besøk Chicco Fold & Go i-Size og den Mifold Hifold Fit and Fold Boosterto sammenleggbare bilseter ble også testet og evaluert.
Joie i-Snug + i-Base Advance
Bébé Confort Coral
Joie i-Snug
Silver Cross Dream + Dream i-Size Base
Nuna Pipa Next + Pipa Next-base
Nuna Pipa Next
Drømmen om sølvkorset
BeSafe iZi Twist B
Britax Römer Dualfix 2 R
Joie i-Venture
Bébé Confort Beryl
BeSafe iZi Twist
Inglesina Darwin Toddler + Darwin i-Size-base
CBX Xelo
Cybex Pallas B-Fix
Kinderkraft Oneto 3
Osann Flux Isofix
Osann Flux Plus
Cybex Solution Z i-Fix
CBX Yari
Cybex Solution B-Fix
Bébé Confort Kore
Bébé Confort Kore Pro
Chicco Fold & Go i-Size
Mifold Hifold Fit and Fold Booster
En ny testprotokoll
For denne første kollisjonstesten 2020, den testprotokoll har blitt omarbeidet for å få på plass nye nye prosesser og bruk nye kjøretøy prøver. Det betyr at årets resultater og karakterer ikke er direkte sammenlignbare med resultatene og karakterene fra året før. sammenlignbare med tidligere år. Resultatene fra denne økten er oppmuntrende siden mer enn to tredjedeler av de testede modellene har oppnådd "bra se "Veldig bra resultater og ingen bilsete mislyktes til sidekollisjonstesten. Som en påminnelse kan det nevnes at testene som ble utført av ADAC og den TCS går langt utover juridiske minimumskrav anbefalt av Europeiske forskrifter R44/04 og R129 (i-Size).
Sammenleggbare bilseter
Etter å ha testet Nachfolger Hy5.1 TTførst bakovervendt bilstol oppblåsbare, disse er to sammenleggbare bilseter som denne gangen har blitt evaluert. Besøk Chicco Fold & Go i-Sizeutviklet for barn fra 100 til 150 cm (fra ca. 3 til ca. 12 år) og Mifold Hifold Fit and Fold Booster konstruert for bruk fra 15 til 36 kg (i alderen 3 til ca. 12 år) er to sammenleggbare bilbarnestoler med ryggstøtte utformet for å være lett å transportere og diskret når du ikke trenger det. Selv om Chicco er litt mer komplisert på grunn av de mange komfortfunksjonene som kommer i tillegg. Mifold Hifold utgjorde en større risiko for personskader ved en sidekollisjon. Alt i alt, begge modellene oppnår sine mål for en sporadisk bruk (samkjøring, ferier, reiser). Deres endelige poengsum var "tilfredsstillende i kollisjonstesten.


Bilseter som bør unngås i kollisjonstester
Visse modeller av bilseter testet klarte ikke å overbevise både når det gjelder sikkerhet det driftskostnader. Det er særlig to modeller som bør unngås. Disse er Osann Flux Pluset beltesete for barn fra 9 til 36 kg (9 måneder til ca. 12 år), som blant annet omfatter økt risiko for skader i tilfelle en frontkollisjon og en mangel på stabilitet i kjøretøyet. Den passerer beltet Sikkerhetssystemet er også ganske komplekst, noe som kan føre til at barnet ikke er ordentlig sikret. På sin side er Tex Baby Eris i-Sizeet beltesete for barn fra 61 til 105 cm (fra ca. 9 måneder til 4 år) er en ekte vinner. anbefales ikke av TCS med bare én stjerne. Setet har følgende egenskaper store sikkerhetsmessige svakheter.
Utvalg av de beste kollisjonstestede bilbarnestolene (mai 2020)
- Les Cosy Bébé (fra fødsel til ca. 18 måneder)
- Silver Cross Dream i-Size (med eller uten sokkel)
- Joie i-Snug (med eller uten base)
- Bébé Confort Coral (med eller uten base)
- Nuna Pipa Next (med eller uten base)
- Bilbarnestoler (fra fødsel til ca. 4 år)
- Britax Römer Dualfix 2 R
- BeSafe iZi Twist
- BeSafe iZi Twist B
- Joie i-Venture
- Barneseter (fra ca. 4 til 12 år)
- Cybex Solution Z i-Fix
- Cybex Solution B-Fix
Le Babykos er måten den tryggeste måten å transportere babyen på så snart hun forlater fødeavdelingen. opp til 12, 15 eller 18 måneders alder avhengig av modell. Den er perfekt tilpasset morfologien til de aller minste babyene, svakt hellende for å forhindre refluks i magesekken og at hodet vipper forover mens du sover, og er montert med ryggen mot veien (5 ganger tryggere å reise med).

| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 85 cm |
| Barnets alder | Fra fødselen til rundt 18 måneder. |
| Barnets vekt | Maks. 13 kg. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelte eller Dream i-Size-base |
| Barnesikringssystem | 5-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
SILVER CROSS DREAM I-SIZE

| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 75 cm |
| Barnets alder | Fra fødselen til rundt 12 måneder. |
| Barnets vekt | Maks. 13 kg. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelte eller i-Base Advance |
| Barnesikringssystem | 3-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
JOY I-SNUG

| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 75 cm |
| Barnets alder | Fra fødselen til rundt 12 måneder. |
| Barnets vekt | Maks. 13 kg. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelte eller FamilyFix 3 base |
| Barnesikringssystem | 3-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
KORALL KOMFORT BABY

| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 83 cm |
| Barnets alder | Fra fødselen til rundt 15 måneder. |
| Barnets vekt | Maks. 13 kg. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelte eller base Pipa Neste |
| Barnesikringssystem | 3-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
NUNA PIPA NEXT
Tilbake-til-veien-posisjonen skal vedtas fra fødselen av. Det er til og med anbefales så lenge som mulig fordi det er den beste måten å beskytte baksiden av nakken og Livmorhalsen av et barn. Dette forhindrer at barnets hode, som er forholdsmessig tungt i forhold til barnets alder, kastes forover ved en kollisjon, noe som kan føre til alvorlige skader.

| Sertifisering | R44/04 |
| Barnets vekt | Fra 0 til 18 kg (Gruppe 0+/1) |
| Barnets alder | Fra fødsel til ca. 4 år. |
| Montering av bilsetet | ISOFIX med stag |
| Barnesikringssystem | 5-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Reduksjonsmiddel for nyfødte | |
| Sitteposisjon | Road back (0 til 18 kg) Ved siden av veien (9 til 18 kg) |
BRITAX DUALFIX 2 R

| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 61 til 105 cm |
| Barnets alder | Fra ca. 6 måneder til 4 år. |
| Montering av bilsetet | ISOFIX med stag |
| Barnesikringssystem | 5-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Reduksjonsmiddel for nyfødte | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
BESAFE IZI TWIST
Le BeSafe iZi Twist B er utstyrt med en reduksjonsenhet for nyfødte som gjør det mulig å bruke fra fødsel til 105 cm (opptil ca. 4 år). I motsetning til iZi Twist, har den en en reduksjonsenhet for nyfødte innovativt avtakbart system beskyttelse ytterligere, et sete og vedlikehold perfekt for småbarn. Når det gjelder sikkerhet, komfort og utstyr, er det dessuten en BeSafe iZi Twist B er identisk med iZi Twist.
| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 105 cm |
| Barnets alder | Fra fødsel til ca. 4 år. |
| Montering av bilsetet | ISOFIX med stag |
| Barnesikringssystem | 5-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Reduksjonsmiddel for nyfødte | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
BESAFE IZI TWIST B
Le Joie i-Venture er et godkjent barnesete R129 (i-Size) til bruk fra fødsel til 105 cm (opptil ca. 4 år, maks. 18,5 kg). Med denne modellen kan du reise med ryggen mot veien fra 15 måneder (ca. 76 cm). Den har en 5-punkts selea justerbar helling i begge retninger og økt sikkerhet i nakkestøtteområdet som har tre beskyttelseslag, hvorav ett er formminne. Installasjon av i-Venture i kjøretøyet krever at du bruker i-Base Advance (også kompatibel med Joie i-Snug og Joie i-Gemm).
| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 40 til 105 cm |
| Barnets alder | Fra fødsel til ca. 4 år. |
| Montering av bilsetet | ISOFIX med sokkel i-Base Advance |
| Barnesikringssystem | 5-punkts sele |
| Dreibart bilsete | |
| Reduksjonsmiddel for nyfødte | |
| Sitteposisjon | Tilbake til veien |
JOY I-VENTURE
Bruk så langt det er mulig bakovervendt bilstol før du bruker en bilbarnestol. For tidlig bruk av bilbarnestol kan føre til alvorlige skader ved en ulykke, spesielt hvis den ikke er tilpasset barnets størrelse.
Le Løsning Z i-Fix fra Cybex er en beltestol med ryggstøtte av Cybex Platinium-serien som er godkjent i samsvar med R129-regulering (i-Size). Babystolen er utstyrt med til ISOFIX-festet av kjøretøyet, slik at barna kan ferdes i full sikkerhet. fra 100 til 150 cm (ca. 3 til 12 år). Med lyd justerbar nakkestøtte og justerbar ryggstøtte Bredden og lengden gjør det enkelt å tilpasse den til alle barns kroppsfasong, noe som gir optimal komfort på reisen. For ekstra sikkerhet finnes det tradisjonelle sidekollisjonsbeskyttelse (L.S.P.), men også sikkerhetsputer på hodet (Cybex Safety Pads).
| Sertifisering | R129 (i-Size) |
| Barnestørrelse | Fra 100 til 150 cm |
| Barnets alder | Fra ca. 3 til 12 år. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelter og ISOFIX |
| Barnesikringssystem | Sikkerhetsbelter |
| Sitteposisjon | Å møte veien |
CYBEX SOLUTION Z I-FIX
Le Cybex Solution B-Fix er en beltestol med ryggstøtte for barn fra 15 til 36 kg (ca. 3 til 12 år). Det er en lettvektsmodell som tilbyr en beskyttelse mot sidekollisjon (L.S.P), en fil og en justerbar nakkestøtte etter hvert som barnet vokser. I samsvar med Europeisk forordning R44/04Barnet ditt er plassert vendt mot veien og holdes sikkert på plass av Bilbelte. Et borrelåsfestesystem (Latch Connect) gjør setet enda mer stabilt (ekstrautstyr).
| Sertifisering | R44/04 |
| Barnets vekt | Fra 15 til 36 kg |
| Barnets alder | Fra ca. 3 til 12 år. |
| Montering av bilsetet | Sikkerhetsbelte og kroksystem (tilleggsutstyr) |
| Barnesikringssystem | Sikkerhetsbelter |
| Sitteposisjon | Å møte veien |
CYBEX SOLUTION B-FIX
Komplett liste over resultater fra ADAC og TCS-kollisjonstester av bilseter
Besøk den fullstendige listen over sluttresultater som ble oppnådd av bilstolene som ble evaluert i løpet av denne sesjonen av kollisjonstester fra Mai 2020. For hver størrelseskategori, bilseter rangeres i rekkefølge etter oppnådd poengsumfra best til dårligst. Hvis du vil vite mer om kriteriene som vurderes og poengsystemet som brukes, kan du lese artikkelen vår på kollisjonstester av bilseter for alle svarene.






